Wakacyjna przerwa budowlana w Holandii.

Wakacyjna przerwa budowlana w Holandii nie istnieje w prawie pracy od roku 1982, mimo to, prawie 40 lat później, nadal jest powodem wielu dyskusji.

Branża budowlana wciąż się rozwija i nie może pozwolić sobie na całkowite wstrzymanie działalności w środku lata. Ponad połowa firm pracuje pełną parą podczas tych upalnych dni, a mimo to nadal istnieją sklepy budowlane, które zamykają drzwi na okres jednego do trzech tygodni, na przełomie lipca i sierpnia. 

 

Warto pracować latem

Coraz więcej firm budowlanych ignoruje jednak tak zwany Bouwvak ( letnia przerwa budowlana). Najnowsze badania firmy Hornbach pokazują, że dwie trzecie wszystkich firm budowlanych kontynuuje pracę latem. 45% z pełnym personelem, a 20% przy niższym obłożeniu. 

Konsumenci cieszą się z malejącej popularności przerwy budowlanej, ponieważ podczas ich urlopu, firmy w spokoju mogą dokończyć projekty.

Holenderskie parki z domkami letniskowymi również chcą by przebudowy i renowacje budynków trwały podczas wakacji letnich, jednak ze względu na turystów pracę można rozpocząć dopiero po godzinie 8 rano.

 

Stres przed wakacyjny

Ci, którzy korzystają z przerwy, są w tak zwanym stresie budowlanym – trzeba  dokończyć projekty przed wyjazdem! Znany problem, prawda? w Holandii mówią na to ‘’Bouwvakstress”. Przecież każdy zasłużył sobie na trochę wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie, tylko co z tymi rozpoczętymi projektami, które trzeba skończyć?! 

Kiedy bilet lotniczy w ciepłe kraje jest już wydrukowany, każdy właściciel firmy budowlanej ma jeszcze 100 telefonów, a to pracownicy nie przyszli do pracy, a to materiał nie zostały na czas dostarczone na budowę. Nie wspominając już o fakturach, które trzeba opłacić lub wystawić. 

 

Fakturowanie

Przełom lipca i sierpnia to najgorszy okres na wystawianie faktur, ponieważ na ich uregulowanie czeka się najdłużej. Aby przyśpieszyć opłacanie faktur należy zwrócić uwagę na parę aspektów:

  • Upewnij się iż kwoty na fakturze są prawidłowe, aby klient nie miał żadnych pytań.
  • Nie czekaj na przesłanie faktury, ale wystawiaj faktury jak najszybciej.
  • Wyślij przypomnienie o płatności zaraz po upływie terminu płatności.
  • Klienci płacą wcześniej, jeśli na fakturze dodatkowo podany jest ostateczny termin płatności oprócz „zapłać w ciągu 14 dni” ( w eFaktura.nl możesz dodać taką wiadomość w formie notatki na fakturze). 

Wszystkie błędy można ograniczyć używając automatycznego systemu do wystawiania faktur. A jeszcze prościej jest zrobić to w swoim własnym języku. Wypróbujcie za darmo eFAKTURA.nl Pamiętaj też, że poprawnie wystawiona  i dobrze wyglądająca faktura jest wizytówką Twojej firmy. Świadczy ona o Twoim profesjonalizmie. Do dzieła!